Ubezpieczenie jazda konna

Ubezpieczenie jazda konna to temat dla początkujących jeźdźców nie do końca jasny. Wszyscy wiedzą że jeździectwo to wspaniały sport, o czym świadczy jego rosnąca z roku na rok popularność. Powstają kolejne szkółki jeździeckie dla dzieci i dorosłych. Nie wszystkie ośrodki wymagają jednak wykupienia ubezpieczenia, a początkujący jeźdźcy przeważnie nie są wystarczająco świadomi ryzyka i możliwości ochrony. Nie dla każdego jest też jasne, kiedy ubezpieczyciel traktuje aktywność jako rekreacyjną, a kiedy jako wyczynową. Czy trenując regularnie, trzeba kupić rozszerzone ubezpieczenie jeździeckie ? Jakie jest potrzebne ubezpieczenie jeźdźca na zawody? Jak działa ubezpieczenie NNW jazda konna? Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach jeździeckich, aby dokonać najlepszego wyboru. 

🏇 ➡️ UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA FORMULARZ ⬅️ 🏇

Ubezpieczenie dla jeźdźców
NNW jeździeckie

Ubezpieczenie jazda konna — dlaczego zwykłe NNW to za mało?

Jazda konna… miłość na całe życie. Zaczyna się już od pierwszej wizyty w stadninie. Chociaż jeździectwo to niezwykła pasja, oprócz zasobnego portfela wymaga też sprawności fizycznej oraz właściwej ochrony. W przypadku tego ostatniego chodzi zarówno o sprzęt (przede wszystkim kask), przygotowanie teoretyczne i praktyczne, jak i solidne ubezpieczenie jeździeckie. Osoby, które znają już ryzyko, bo od lat jeżdżą konno, startują w zawodach czy trenują jeźdźców doskonale wiedzą, jak łatwo o kontuzję. Upadek z konia może skończyć się złamaniem, skręceniem bądź zwichnięciem kończyny, uszkodzeniem kręgosłupa, urazem głowy lub innej części ciała. Ugryzienie, kopnięcie czy nadepnięcie przez zwierzę też może spowodować mniej lub bardziej poważny uszczerbek na zdrowiu. 

Nierzadko osoby, które zapisują siebie lub swoje dzieci na lekcje jazdy konnej, uważają, że skoro mają już w pracy, szkole albo prywatnie ubezpieczenie NNW, to są wystarczająco chronieni. Gdy dochodzi do wypadku, dziwią się, że ubezpieczyciel odmówił im pomocy i wypłaty odszkodowania. Okazuje się, że większość towarzystw ubezpieczeniowych uznaje jeździectwo za sport wysokiego ryzyka, a nawet ekstremalny. Ubezpieczenie jazda konna zawiera odpowiednie rozszerzenie, co gwarantuje właściwą ochronę. 

Jak działa NNW jeździeckie?

Głównym celem polisy jest zabezpieczenie jeźdźca. W razie nieszczęśliwego wypadku zadziała ubezpieczenie NNW jazda konna, chroniąc jeźdźca przed następstwami pechowego zdarzenia. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, koniecznych operacji, hospitalizacji czy rehabilitacji. Poszkodowany otrzyma również świadczenie w razie wystąpienia uszczerbku na zdrowiu oraz niezdolności do pracy.  

Zaletą ubezpieczenia jest także to, że chroni nie tylko w stajni czy ośrodku jeździeckim. Z polisy można skorzystać nawet wtedy, gdy wypadek nie był konsekwencją jazdy konnej. Ubezpieczenie jeździeckie chroni przez całą dobę nie tylko na terenie gdzie znajdują się ośrodki jeździeckie. Jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego jeźdźca, bo nie wymaga kupowania dwóch różnych polis — wystarczy jedno NNW jazda konna. Jeśli chodzi o ubezpieczenie dziecka jazda konna to nie jedyna aktywność podczas której działa ochrona ubezpieczeniowa. Działa ona również na takiej samej zasadzie jak „zwykłe” NNW, czyli obejmuje zdarzenia podczas jazdy konnej, zabawy, ale również podczas uprawiania innych sportów.

Zanim uzyskamy ubezpieczenie NNW jazda konna warto porównać dostępne warianty, aby dopasować polisę do swoich potrzeb, formy jeździeckiej aktywności oraz budżetu. Najlepiej poprosić o pomoc agenta specjalizującego się w ubezpieczeniach dla branży jeździeckiej. W Lendy pomagamy optymalnie dobrać zakres polisy, maksymalne sumy ubezpieczenia oraz kwoty świadczeń. Również zapraszamy zainteresowanych po ubezpieczenie konia.

Ubezpieczenie jeździeckie amatorskie, a wyczynowe — które wybrać? 

Polisę NNW jazda konna można kupić w wersji amatorskiej albo wyczynowej. Obie opcje są oferowane zarówno jeźdźcom indywidualnym, jak i grupom. Z tej drugiej opcji chętnie korzystają organizatorzy obozów, kolonii, półkolonii, warsztatów konnych i innych zajęć grupowych dla dzieci i dorosłych. Grupowe ubezpieczenie jeździeckie przygotowywane są na specjalne zamówienie pod konkretną grupę. 

Ubezpieczenie jeździeckie Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Ubezpieczenie NNW jeździeckie amatorskie

Osobom jeżdżącym konno rekreacyjnie, amatorsko wystarczającą ochronę zapewnia ubezpieczenie jazda konna amatorska. Na ten wariant decydują się najczęściej jeźdźcy początkujący, sporadycznie odwiedzający stadninę, ale również jeźdźcy nieco bardziej zaawansowani, którzy nie biorą udziału w zawodach PZJ.Jeśli chodzi o niepełnoletnich którzy zaczynają swoją przygodę z jeździectwem pakiet – ubezpieczenie dziecka jazda konna w wersji rekreacyjnej jest w zupełności wystarczający. Sytuacja zmienia gdy, gdy bez względu na wiek, jeździec zapisuje się do klubu sportowego, regularnie trenuje bądź bierze udział w zawodach organizowanych przez Polski Związek Jeździecki. Nie dotyczyło zawodów amatorskich lub towarzyskich. Wtedy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia jeździeckiego rozszerzonego o wyczynowe uprawianie sportu.

🏇 ➡️ UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA FORMULARZ ⬅️ 🏇

Ubezpieczenie NNW Jazda Konna wyczynowa

Polski Związek Jeździecki wymaga ubezpieczenia NNW wyczynowego od wszystkich jeźdźców startujących w zawodach sportowych. Polisa taka umożliwia również przystąpienie do egzaminu jeździeckiego pozwalającego zdobyć odznaki — brązową (BOJ) lub srebrną (SOJ). Honorowane przez PZJ ubezpieczenie obowiązkowo musi więc być rozszerzone o wyczynowe uprawianie sportu. To kluczowa sprawa, na którą należy zwrócić uwagę, kupując polisę przed wzięciem udziału w konkursie. Kolejną ważną rzeczą, jest uzyskanie ubezpieczenia jeździeckiego wyczynowego przynajmniej dzień przed zawodami lub datą egzaminu. Ochrona działa od następnego dnia po wystawieniu polisy. Według regulaminu PZJ Ubezpieczenie dla jeźdźca musi mieć termin do końca roku, bądź roczne, w innym wypadku jeździec nie zostanie dopuszczony do zawodów. Rekomendujemy rozwiązanie roczne ze względu na znacznie korzystniejszą wysokość składek, oraz sam zakres polisy.

Wraz z rozwojem umiejętności jeździeckich i zwiększeniem częstotliwości treningów zawsze warto rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia. Jest to istotne głównie z tego powodu, że jeśli ubezpieczyciel uzna aktywność jeźdźca za wyczynowe uprawianie sportu, w razie wypadku nie wypłaci odszkodowania.

Dlaczego warto mieć NNW jazda konna?

Ubezpieczenie jazda konna chroni jeźdźca przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Oprócz wsparcia finansowego w trakcie kosztownego leczenia i rehabilitacji ubezpieczony może liczyć na wypłatę świadczenia, stanowiącego rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu bądź czasową niezdolność do pracy. Z kolei uznawane przez PZJ ubezpieczenie NNW wyczynowe umożliwia udział w profesjonalnych treningach, start w zawodach czy przystąpienie do egzaminów jeździeckich. 

Ubezpieczenia jazda konna – czyli zalety jeździeckiej polisy NNW: 

  • oferta przeznaczona dla jeźdźców rekreacyjnych oraz wyczynowych (tzw. ubezpieczenie PZJ),
  • dostępne ubezpieczenia jeździeckie dla dzieci i dorosłych, indywidualne oraz grupowe
  • polisa chroni podczas jazdy konnej i nie tylko — działa przez całą dobę i 7 dni w tygodniu,
  • możliwość wyboru okresu ubezpieczenia np. rok lub wybrany zakres.

Szukając polisy dla jeźdźca, warto zaufać Lendy, firmie która nie tylko specjalizuje się w NNW jeździeckie, ale także rozumie ryzyko, z jakim na co dzień mierzą się koniarze. W Lendy od lat współpracujemy tylko ze sprawdzonymi, renomowanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wspólnie z nimi dbamy, aby każdy pasjonat jeździectwa, miał zagwarantowaną pewną ochronę. 

Jeśli interesują Cię ubezpieczenia koni zapraszamy po informacje tutaj – UBEZPIECZENIE KONIA a tutaj po OC konia

Upowszechnianie odpowiedzialnego jeździectwa jest wartościowe dla samej idei, ale również korzystne pod względem biznesowym oraz wizerunkowym. Zwiększając świadomość jeźdźców, można sprawić, że wszyscy z poczuciem bezpieczeństwa będą realizować swoją pasję. 

Ubezpieczenie jazda konna
Ubezpieczenie NNW jazda konna

Miłośników psów zapraszamy tu -> Ubezpieczenie psa

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template