fbpx

Ubezpieczenie konia

Ubezpieczenia koni.
Ubezpieczenie konia

Ubezpieczenie konia dostępne w naszej ofercie dedykujemy aktualnym, bądź przyszłym posiadaczom koni. Zaproponowane rozwiązania staraliśmy się przygotować tak, żeby w miarę możliwości rynkowych i Państwa oczekiwań były one „szyte na miarę”. Dlatego propozycję wariantów ubezpieczenia koni tworzymy korzystając z produktów różnych towarzystw –  Generali Agro – Concordia konie, Lloyds (MGZ Gama Ubezpieczenia, Polish Prestige Ubezpieczenia, Catlin), PZU, Hestia, InterRisk i innych. Proces ubezpieczenia koni w Lendy jest niezwykle prosty, ale po kolei…

🐴 KALKULATOR UBEZPIECZENIA KONIA 🐴

(kliknij „kalkulator” aby uzupełnić dane i otrzymać wycenę wszystkich dostępnych wariantów ubezpieczenia konia)

Ile kosztuje ubezpieczenie konia?

Dla tych z Państwa którzy chcieliby uzyskać dokładną informację ile kosztuje ubezpieczenie konia Concordia (aktualnie Generali Agro, bo Concordia konie została przejęta), bądź w (MGZ Gama Ubezpieczenia, Polish Prestige Ubezpieczenia, Lloyd’s) przygotowaliśmy gotowy –>FORMULARZ <– (Ubezpieczenie konia kalkulator). Ubezpieczenie koni online w Lendy jest wygodne i uproszczone do minimum. Po otrzymaniu danych z formularza wprowadzamy je do systemu Towarzystwa i po wygenerowaniu pełnej wyceny natychmiast przesyłamy ją na podaną skrzynkę email. Kiedy już wiadomo ile kosztuje ubezpieczenie konia po Państwa stronie pozostaje dokonanie wyboru odpowiednich wariantów. Warto przy okazji wiedzieć, że ubezpieczenie koni do wartości 50 000 złotych nie wymaga żadnych dokumentów weterynaryjnych, bądź RTG. Dopiero od tej kwoty ubezpieczyciel będzie oczekiwał na:

 • Kartę Ogólną Ubezpieczenia Konia (do pobrania TUTAJ)
 • Zdjęcie paszportu konia (miejsce gdzie występują dane konia)
 • Fakturę lub rachunek lub umowę kupna konia potwierdzającą jego wartość

Poniżej umieszczamy informacje na temat wariantów i zakresu poszczególnych ubezpieczeń. Zacznijmy od najczęściej zadawanych pytań: 

 • Ile kosztuje ubezpieczenie konia?
 • Gdzie ubezpieczyć konia?
 • Ubezpieczenie koni, jaki jest zakres i co obejmuje?
 • Czy jeśli chodzi o ubezpieczenie konia cena a w zasadzie jego wartość ma wpływ na wysokość składki?
 • Czy warto kupować polisę na ubezpieczenie koni?
 • Dlaczego warto zawierać w Lendy ubezpieczenia dla koni?
 • Czy OC konia można zawrzeć na tej samej polisie co ubezpieczenie od Operacji i Zdrowie i Życie?

Proponujemy dwie formy ochrony ubezpieczeniowej dla koni. Jedna dotyczy Zdrowia i życia konia, druga obejmuje swoim zakresem koszty Operacji Konia. Ubezpieczeniem uzupełniającym jest ubezpieczenie OC posiadacza konia. Te wszystkie ubezpieczenia konia można zawrzeć na jednej polisie. Ubezpieczenie jeźdźca jest ubezpieczeniem, które występuje osobno.

Ośrodki jeździeckie w Polsce – „Bezpieczne jeździectwo”

UBEZPIECZENIE KONIA „ZDROWIE I ŻYCIE„

Na wysokość stawki polisy Zdrowie i Życie głównie ma wpływ wiek i wartości konia. Wartość zadeklarowana przez Państwa w polisie to maksymalna kwota wypłacanego odszkodowania. Możecie Państwo ubezpieczyć konia już po ukończeniu przez niego siódmego dnia życia, jeszcze bez posiadanego paszportu. Ubezpieczenie koni „Zdrowie i Życie” posiada trzy warianty: BASIC, STANDARD i PREMIUM. 

 BASIC

Basic to wariant podstawowy polisy na zdrowie i życie konia. To rozwiązanie głównie dedykujemy właścicielom koni młodych. Z tego wariantu najczęściej korzystają właściciele koni, które nie osiągnęły jeszcze znacznej wartości ani nie mają zbyt wysokich umiejętności. 

Wariant ten obejmuje śmierć konia w wypadku, oraz jego kradzież, rabunek. Stawka takiego rocznego ubezpieczenia dla konia to ok. 1,5 do 2% jego wartości.  Dokładnego wyliczenia stawki będziemy mogli dokonać po wprowadzeniu danych do systemu Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Konia w tym wariancie możemy ubezpieczyć bez względu na wiek.

Wariant Basic jest ograniczony do sytuacji w której Państwa koń ulega wypadkowi. Może do niego dojść bardzo wielu sytuacjach, np. w stajni, na padoku podczas treningu, bądź w transporcie, w przystosowanym do tego celu środku transportu. Jeśli w wyniku tego wypadku koń poniesie śmierć, lub zostanie uśpiony z konieczności wariant Basic jest dla nas odpowiednim zabezpieczeniem. Przy takim ubezpieczeniu, w takich okolicznościach oczywiście możecie Państwo liczyć na otrzymanie odszkodowania w wysokości pełnej sumy ubezpieczenia (100% wartości konia). 

Pamiętajmy, że ta polisa nie zawiera udziałów własnych, czyli otrzymacie Państwo 100% wartości konia. Ubezpieczyciel, co ważne, już w tym wariancie bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież konia lub rabunek. Wariant ten możecie Państwo rozszerzyć o:

 • trwałą utratę zdatności użytkowej,
 • trwałą utratę zdatności rozpłodowej.

Wariant jest dostępny dla koni w każdym wieku, od 7 dnia po narodzinach.

 STANDARD

Jeśli chodzi o Wariant STANDARD to chroni on nasze konie tak ja BASIC jest jednak rozszerzony o więcej wariantów nienaturalnej śmierci konia. Warianty śmierci konia w opcji Standard zawierają: śmierć w wyniku choroby, ciąży i porodu, operacji, kastracji lub uboju z wyżej wymienionych przyczyn. Ta polisy działa również w przypadku nie wybudzenia się konia z narkozy, a także w wypadku, gdy koń poniesie śmierć w wyniku powikłań pooperacyjnych. Wariant ten podobnie jak Basic nie obejmuje udziałów własnych właściciela i podobnie jak Basic można go rozszerzyć o utratę zdatności użytkowej i rozpłodowej w wypadku. Ubezpieczyciel wypłaca nam taką sumę ubezpieczenia, jaką umieściliście Państwo na polisie jako wartość konia. W tym wariancie możemy ubezpieczyć konia do 18 roku życia. 

Oczywiście w wersji STANDARD Towarzystwo również bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież lub rabunek konia. Wariant jest dostępny do 18 roku życia konia.

PREMIUM

Wariant Premium pozwala nam na ochronę ubezpieczeniową dostępną w wariantach BASIC i STANDARD, ale dodatkowo jest rozszerzony o trwałą utratę zdatności użytkowej konia tak w wypadku, jak również w wyniku przypadłości zdrowotnych. Wariant ten dotyczy sytuacji gdy koń o wysokich umiejętnościach, w wyniku: wypadku, choroby, ciąży i porodu, operacji, lub kastracji, utraci zdatność użytkową. 

Również w tej opcji Generali bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież lub rabunek. Ten wariant jest dostępny dla koni, które nie ukończyły 18 roku życia. Wariant możecie Państwo rozszerzyć również o trwałą utratę zdatności rozpłodowej.

Warto wiedzieć, że we wszystkich wariantach macie Państwo możliwość zapłacenia za polisę jednorazowo, ewentualnie w dwóch, lub w czterech ratach.

Staramy się szczegółowo opisywać warianty ubezpieczenia. Zależy nam abyście Państwo, jako właściciele koni w pełni świadomie dokonywali przemyślanego wyboru opcji ubezpieczenia. Przed decyzją o zakupie polisy sugerujemy, żebyście Państwo wzięli pod uwagę wszelkie możliwe rodzaje ryzyka i różnego rodzaju zagrożenia.  Gdyby pojawiły się u Państwa wątpliwości, bądź coś byłoby niejasne służymy oczywiście pomocą. Jeżeli jesteście Państwo zdecydowani na wycenę ubezpieczenia konia kalkulator który przygotowaliśmy pozwoli Państwu poznać wszystkie dostępne dla niego warianty –> UBEZPIECZENIE KONIA KALKULATOR.  

Jeśli chodzi o ubezpieczenia koni, wszelkie pytania proszę kierować na adres adam@lendy.pl 

UBEZPIECZENIE KONIA „OPERACJE” 

Ubezpieczenie konia sportowego
Ubezpieczenie konia Operacje

Operacja konia, dla jego posiadacza, jest zazwyczaj bardzo kosztowna. Jednak jeżeli jesteście Państwo posiadaczami konia, musicie się liczyć z takim ryzykiem. Biorąc pod uwagę takie zagrożenie, dobrze żebyście byli do niego odpowiednio przygotowani. Jeśli chodzi o to ubezpieczenie konia cena nie jest uzależniona od wartości konia tak w „Zdrowiu i Życiu”. W proponowanym przez nas ubezpieczeniu nie ma znaczenia wartość konia, jego przeznaczenie, a nawet jego wiek. Składki są roczne i dotyczą trzech wariantów: 220, 400 i 560 zł. Pamiętajmy o 3 podstawowych zasadach – operacja musi:

 • nastąpić kiedy jest zagrożone życie konia,
 • mieć miejsce w klinice weterynaryjnej,
 • odbyć się w pełnej narkozie.

Nie otrzymamy odszkodowania, jeśli zabiegi przeprowadzimy w stajni. W przypadku operacji, kluczowe jest zachowanie zasad higieny i warunków w jakich ma się odbyć operacja.

Jeśli jesteście Państwo ubezpieczeni a koń ma objawy kolkowe, to wtedy można się skupić jedynie na zdrowiu konia. W takiej chwili zdrowie konia będzie najważniejsze. Potwierdzeniem poniesionych przez Państwa kosztów jest faktura, bądź rachunek wystawiony przez weterynarza. 

Ile kosztuje Ubezpieczenie konia w wariancie operacje?

Jeśli chodzi o stawki i warianty polisy „Operacja konia”, to wyglądają one następująco:

 • 220 zł – maksymalna roczna suma ubezpieczenia wynosi 25 000 zł. Odszkodowanie za kolkę w tej opcji sięga 4 000 złotych,
 • 400 zł – maksymalna roczna suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł.  Jednorazowo, maksymalny zwrot kosztów operacji kolki to 8 000 złotych,
 • 560 zł – suma ubezpieczenia wynosi również 50 000 zł z tym, że jednorazowy zwrot kosztów operacji kolki to już 12 000 złotych.. 

Pokrycie kosztów operacji konia przez ubezpieczyciela

Jeśli wybraliście Państwo np. ubezpieczenie dla konia sportowego z sumą ubezpieczenia 50 000 zł, a koszty operacji wynoszą 12 000, należy pamiętać, że na kolejne operacje mamy jeszcze 38 000 (również na kolejną kolkę, gdyby się zdarzyła w tym samym roku ubezpieczeniowym). Kwota ta zapewnia ochronę ubezpieczeniową przed ewentualnymi, kolejnymi kosztami operacji do końca roku ubezpieczeniowego.   

Lendy ubezpieczenia koni, podstawowe zalety :

 • na jednej polisie możecie Państwo zawrzeć ubezpieczenie Życia i Zdrowia konia, Operacje oraz OC konia (ściśle mówiąc jest to OC posiadacza konia),
 • Ubezpieczenie koni można rozpocząć już od 7 dnia jego życia,
 • ubezpieczający sam dokonuje wyboru kliniki weterynaryjnej (na terenie Unii Europejskiej)
 • macie Państwo możliwość przedłużania umowy bez zmiany składki ubezpieczenia dla konia bez względu na jego wiek, 
 • możecie Państwo dokonywać płatności za polisę jednorazowo, w 2 lub w 4 ratach

Ubezpieczenie koni – zniżki w Generali:

 • Ubezpieczenia koni – każdy kolejny ubezpieczony koń w Generali – Concordii – 5%
 • dla członków Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) – 5%
 • dla członków Polskiego Związku Hodowców Koni (PZHK) – 5%

Formularz – UBEZPIECZENIE KONIA KALKULATOR

Wszystkie ubezpieczenia końskie można znaleźć na naszej stronie głównej – www.lendy.pl

Tutaj znajduje się OWU –> OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA KONI, a tutaj jest –> KARTA PRODUKTU.

Jeźdźców zapraszamy do sekcji UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE 

Instruktorów Jeździectwa zapraszamy do sekcji – UBEZPIECZENIE INSTRUKTORA JEŹDZIECTWA

Tutaj można znaleźć – > UBEZPIECZENIE OŚRODKA JEŹDZIECKIEGOOśrodki jeździeckie w Polsce – „Bezpieczne jeździectwo”

Zapraszamy do kontaktu z nami biuro@lendy.pl 

Zapraszamy do śledzenia nas – FACEBOOKINSTAGRAM

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template