Bezpieczeństwo w ośrodku jeździeckim

Bezpieczeństwo w ośrodku jeździeckim dla właścicieli stajni, stadnin i szkółek jeździeckich powinno być rzeczą podstawową i nadrzędną.  Nie zawsze jednak właściciele ośrodków traktują tę kwestię priorytetowo. Miłośników jeździectwa nie trzeba przekonywać, że jazda konna zarówno rekreacyjna jak i wyczynowa ma doskonały wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję, pomaga się zrelaksować oraz dostarcza dużo wrażeń. Mimo tych i wielu innych zalet jeździectwo uchodzi za sport ryzykowny, wręcz ekstremalny. Kontakt z końmi wywołuje szereg pozytywnych emocji, jednak zestresowane czy spłoszone zwierzę, nawet jeśli na co dzień jest niezwykle spokojne, może zachować się w sposób nieprzewidywalny. Do groźnych sytuacji dochodzi nie tylko w terenie, ale często też w stajniach, stadninach i szkółkach jeździeckich. Ich właściciele mogą znaczącą przyczynić się do upowszechniania odpowiedzialnej jazdy konnej propagując bezpieczne jeździectwo. 

Stadnina Racot
Zawody w Ośrodku jeździeckim Racot

–> OŚRODKI JEŹDZIECKIE POPULARYZUJĄCE IDEĘ BEZPIECZNEGO JEŹDZIECTWA <–

Dlaczego warto promować bezpieczne jeździectwo w ośrodku jeździeckim? 

Doświadczeni jeźdźcy, zwłaszcza ci, którzy regularnie trenują oraz startują w zawodach, doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas uprawiania tego pięknego sportu. Przyjemność płynie nie tylko z samej jazdy, ale również z przebywania wśród koni oraz budowania emocjonalnej więzi ze zwierzęciem. 

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z jeździectwem, pierwsze kroki kierują z reguły do ośrodka jeździeckiego. To właśnie początkujący jeźdźcy są najbardziej narażeni na urazy. Jazda konna wymaga między innymi sprawności fizycznej, a bez odpowiedniego przygotowania rośnie ryzyko utraty równowagi i upadku. Do nieszczęśliwego zdarzenia może również dojść z powodu zachowania konia, którego jeździec bądź instruktor nie był w stanie przewidzieć.  

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE

Oprócz pomocy medycznej w przypadku kontuzji przydaje się ubezpieczenie jeździeckie NNW pokrywające koszty leczenia i rehabilitacji. Odpowiednia polisa działa przez całą dobę, a także obejmuje zdarzenia w stadninie i poza nią. W razie nieszczęśliwego wypadku można liczyć na wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, konieczne operacje czy niezdolność do pracy. 

Trudno w to uwierzyć, lecz nierzadko dochodzi do sytuacji, w których jeździec nie ma żadnego ubezpieczenia. Nie wszystkie stadniny wymagają posiadania polisy. Inne powody braku ubezpieczenia jeździeckiego to między innymi: 

  •  rodzice lub opiekunowie nie ubezpieczają dzieci, bo myślą, że posiadane przez nie NNW obejmuje jazdę konną, nie upewnili się, czy szkółka gwarantuje właściwe ubezpieczenie, nie wiedzą gdzie i jaką polisę należy kupić itd.,
  • odwlekanie zakupu ubezpieczenia do czasu startu w zawodach lub przystąpienia do egzaminu jeździeckiego PZJ, kiedy polisa jest już obowiązkowa,
  •  brak świadomości na temat opcji ochrony ubezpieczeniowej w jeździectwie.

Konsekwencje braku ubezpieczenia odczuwają nie tylko jeźdźcy. Osoby poszkodowane lub opiekunowie dzieci, które uległy wypadkowi w stajni czy na terenie ośrodka, nierzadko mają pretensje do właściciela obiektu. Gdy uświadomią sobie, że oprócz zdrowia utracili również potencjalne odszkodowanie, mogą zarzucić kierownictwu stadniny niedostateczną informację o możliwości zawarcia ubezpieczenia. 

🐶 TUTAJ ZNAJDZIESZ 👉 🐶 UBEZPIECZENIE PSA 🐶 👈

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w ośrodku jeździeckim?

Urazy, których przeważnie obawiają się miłośnicy jazdy konnej to złamania, skręcenia, zwichnięcia oraz poważne stłuczenia. Uszczerbek na zdrowiu bywa konsekwencją upadku z konia, ale również ugryzienia lub nadepnięcia przez zwierzę. Zdarzenie może być skutkiem niezachowania ostrożności przez jeźdźca lub instruktora, gwałtownego ruchu konia albo po prostu pechowego zbiegu okoliczności. Ubezpieczenie jeździeckie chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jednak, aby mieć taką polisę, trzeba wiedzieć o jej istnieniu, a także być świadomym, jakie ryzyko niesie brak odpowiedniego ubezpieczenia NNW. 

Ośrodki jeździeckie, stadniny i stajnie to idealne miejsca, w których można promować odpowiedzialną jazdę konną. Właściciel, który pokazuje, że dba o bezpieczeństwo jeźdźców korzystających z jego obiektu, wiele zyskuje. Uchodzi za osobę sumienną i profesjonalną, a ośrodek, którym kieruje, wzbudza większe zaufanie. 

Istnieje kilka prostych sposobów na upowszechnianie bezpiecznego jeździectwa:

  • umieszczenie na terenie ośrodka rzetelnych materiałów promocyjnych, edukacyjnych oraz informacyjnych dotyczących ubezpieczeń dla branży jeździeckiej,
  • zawarcie w regulaminie korzystania z obiektu punkt obligujący do posiadania ubezpieczenia jeździeckiego,
  • możliwość zawarcia w ośrodku korzystnej umowy ubezpieczenia w dowolnym momencie np. podczas spotkania organizacyjnego lub przed pierwszymi zajęciami,
  • przekazywanie pensjonariuszom folderów i gadżetów reklamowych od firm ubezpieczeniowych specjalizujących się w ubezpieczeniach jeździeckich.

Zalety współpracy z Lendy przy promocji akcji Bezpieczeństwo w Ośrodku Jeździeckim?

Decydując się na wspólne działania z firmą Lendy, właściciel obiektu otrzyma kompletne informacje o ubezpieczeniach jeździeckich oraz szereg innych bonusów. Ośrodkom uczestniczącym w akcji Lendy zapewni estetyczne banery, stojaki i ekspozytory na foldery informacyjne. Materiały przybliżą pensjonariuszom atrakcyjne rozwiązania dla świata jeździeckiego w tym NNW ubezpieczenie jazda konna dostosowane do jazdy rekreacyjnej i wyczynowej (polisy są honorowane przez PZJ ubezpieczenie). Lendy oferuje ponadto szeroką ochronę dla posiadaczy koni –ubezpieczenie konia, polisy OC instruktora jazdy konnej, zawodowe dla trenerów, hipoterapeutów, techników weterynaryjnych oraz firmowe (OC działalności gospodarczej), a także OC Ośrodka jeździeckiego oraz inne przygotowane z myślą o branży. 

Osobom, które zdecydują się na zakup ubezpieczenia w ośrodku, zostanie udostępniony link do przygotowania oferty lub gotowej polisy. W kilku krokach i całkowicie online każdy jeździec uzyska optymalną ochronę. Z kolei ośrodkom, które organizują imprezy sportowe, Lendy gwarantuje fachową pomoc w ubezpieczeniu zawodów, uczestników i koni. W ramach współpracy Lendy oferuje również ufundowanie pucharów dla zwycięzców konkursów oraz praktyczne jeździeckie upominki. 

Obiekt, którego właściciel bierze udział w akcji promującej Bezpieczeństwo w Ośrodku Jeździeckim, będzie aktywnie wspierany za pomocą ogólnopolskich i lokalnych akcji marketingowych, a także popularnych profili Lendy w mediach społecznościowych (FacebookInstagram). Dane firmy zostaną zamieszczone na stronie Lendy pośród innych ośrodków, które popularyzują świadome podejście do sportu jeździeckiego. Dodatkowo obiekt otrzyma certyfikat „Bezpieczne jeździectwo”, potwierdzający czynny udział w akcji i odpowiedzialnego podejścia do jazdy konnej. 

Upowszechnianie odpowiedzialnego jeździectwa jest wartościowe dla samej idei, ale również korzystne pod względem biznesowym oraz wizerunkowym. Zwiększając świadomość jeźdźców, można sprawić, że wszyscy z poczuciem bezpieczeństwa będą realizować swoją pasję. 

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template