Ubezpieczenie dla konia czyli wszystko co powinieneś wiedzieć… . Ochrona ubezpieczeniowa Twojego konia to jedna ze spraw, którą warto dobrze przemyśleć już na etapie planowania zakupu konia. Przyszli oraz obecni posiadacze koni mają aktualnie do dyspozycji atrakcyjne rozwiązania ubezpieczeniowe. Dzięki nim mogą skutecznie chronić zarówno swoje zwierzęta, jak i samych siebie przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń związanych z posiadaniem koni. Gdzie ubezpieczyć konia, ubezpieczenie konia ile kosztuje, oraz na co zwrócić uwagę podczas wybierania oferty od Lendy 🤔?
KLIKNIJ 👉 KALKULATOR UBEZPIECZENIA KONIA 👈 KLIKNIJ
🐴➡️ UBEZPIECZENIE KONIA KALKULATOR ⬅️🐴
Dlaczego warto mieć ubezpieczenie dla konia ?
Po co jest ubezpieczenie dla konia, skoro mówi się „zdrowy jak koń”? Zapewne dlatego, że powiedzenie to ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Doświadczeni koniarze, hodowcy, właściciele ośrodków jeździeckich mogliby mieć problem ze wskazaniem konia, który w swoim życiu uniknął kontuzji lub poważniejszej choroby. Wypadki i różne schorzenia przytrafiają się zarówno koniom sportowym, wyścigowym, jak i rekreacyjnym czy gospodarskim. Za ubezpieczeniem koni przemawia dodatkowo fakt, że są one jednymi z najczęściej kradzionych zwierząt.
Cena ubezpieczenia koni jest stosunkowo niska w porównaniu do kosztów jego utrzymania. Fachowe leczenia konia to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. W przypadku operacji bądź długotrwałej i skomplikowanej terapii końcowa kwota może wynieść nawet dziesiątki tysięcy złotych. U osób, które nawiązały więź emocjonalną z koniem, stres wywołany troską o stan jego zdrowia zostaje spotęgowany przez rachunek z kliniki weterynaryjnej.
Ubezpieczenie konia Concordia, choć już w zasadzie Generali, daje finansowe wsparcie w razie śmierci lub kradzieży zwierzęcia. Decydując się na wyższy pakiet, właściciel otrzyma odszkodowanie również w przypadku trwałej utraty zdatności rozpłodowej lub użytkowej konia. Sytuacja taka ma miejsce, gdy mimo leczenia koń po nieszczęśliwym wypadku nie odzyska sprawności, przez co nie weźmie więcej udziału w zawodach, bądź nie będzie nadawał się choćby do rekreacji. Ponadto ochronę można rozszerzyć o udział w kosztach operacji w tym przeprowadzonej w wyniku kolki czy urazu ścięgna. Niezwykle istotne jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza konia (tzw. „OC konia„).
Nie tylko Concordia ubezpieczenie konia (aktualnie Generali konie) występuje na naszym rynku. Oprócz Generali ubezpieczenie konia Lendy ma w ofercie produkt MGZ Gama (Polish Prestige) ubezpieczenie dla konia. Jeśli chodzi o Concordia ubezpieczenie konia cena poszczególnych wariantów może zostać wyliczona poprzez ten – > Kalkulator Ubezpieczenia Konia. Wycena jest niezobowiązująca, bezpłatna, bez podawania danych wrażliwych potencjalnego ubezpieczającego. Jedyne takie, autorskie narzędzie Lendy ma ułatwić każdemu posiadaczowi konia zapoznanie się z ewentualnym kosztem każdego wariantu polisy ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o produkt MGZ Gama (Polish Prestige) składki wyliczane są w Lendy indywidualnie dla każdego konia.
Co obejmuje ubezpieczenie dla konia?
Jeśli chodzi o ubezpieczenie dla konia podstawowym wariantem jest polisa „Zdrowie i Życie”. W zależności od wariantu pokrywa ona koszty związane ze śmiercią zwierzęcia w następstwie wypadku, choroby, operacji, kastracji, ciąży i porodu. Dodatkowo odszkodowanie otrzyma właściciel konia utraconego w wyniku kradzieży bądź rabunku. Maksymalna kwota wypłacana przez ubezpieczyciela odpowiada określonej w umowie, bądź na rachunku wartości konia. Wartość konia może być również wyznaczona na podstawie cen rynkowych koni o podobnych parametrach, osiąganych sukcesów lub w oparciu o pochodzenie. Oprócz niej na wysokość składki wpływa również wiek konia i jego podstawowa aktywność (np. rajdy, WKKW, skoki przez przeszkody itd.).
Ubezpieczenie dla konia warto rozszerzyć o udział w kosztach operacji zwierzęcia. Ochroną objęte jest tu między innymi operacyjne leczenie kolek jelitowo-żołądkowych, które właścicielom koni spędzają sen z powiek. Ubezpieczenie koni Operacje pokrywa też koszty zabiegów wykonywanych w przypadku ran, złamań kończyn, zerwania ścięgien, mięśni lub więzadeł, komplikacji przy porodzie, problemów z uzębieniem, a także w innych nagłych sytuacjach. Obie oferty dostępne są w kilku wariantach o różnych zakresach ochrony, dzięki czemu można dopasować polisę do swoich potrzeb. Przykładowo ubezpieczenie konia sportowego startującego w jeździeckich zawodach będzie różniło się od polisy uzyskanej dla wierzchowca do nauki jazdy konnej.
Jaka polisa ochroni właściciela konia?
Polisa ubezpieczeniowa dla konia może również chronić przed szkodami spowodowanymi przez zwierzę. Tak zwane OC konia, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza konia obejmuje szkody wyrządzone nieumyślnie, w tym także powstałe w następstwie rażącego niedbalstwa. Co ważne, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje nie tylko właściciela konia, ale również inne osoby, które za jego zgodą opiekują się zwierzęciem.
W jakich sytuacjach działa OC konia? Na przykład podczas wizyty w stadninie dziecko karmi konia marchewkami. Koń, sięgając po przysmak, zrobi krok w przód i nadepnie na dziecięcą stopę, przez co pęka w niej kość. Inna sytuacja: chwila nieuwagi, koń ucieka z posesji, a następnie niszczy uprawy na polu sąsiada. Może również, co niestety zdarza się dość często, na parkingu bądź jezdni dokonać szkód na pojazdach. W cenie ubezpieczenia OC posiadacza konia zawiera się pokrycie szkód powstałych w związku z udziałem zwierzęcia w:
- zawodach konnych,
- wystawach,
- aukcjach,
- egzaminach na klasy jeździeckie
- rajdach.
Ubezpieczenie obejmuje również szkody spowodowane przez wykorzystywanie konia do ciągnięcia drewna, powożenia bryczką lub ciągnięcia sani.
Warto wspomnieć, że ubezpieczenie OC w Generali (dawniej Concordia konie) można uzyskać nie jako oddzielny produkt, a jako rozszerzenie polisy Zdrowie i Życie Konia lub Operacje. Niezależnie od innych ubezpieczeń „OC dla konia” można uzyskać w PZU ale na nieco innych warunkach. Polisa nie będzie nas chroniła podczas zawodów, oraz chroni ona ubezpieczonego i jego domowników.
Ubezpieczenie konia ile kosztuje ?
Jeśli chodzi ubezpieczenie konia cena, czyli wysokość rocznej składki w przypadku polisy Życie i Zdrowie zależy od wieku, aktywności oraz wartości konia. Jeśli chodzi o ubezpieczenie konia koszt podstawowego wariantu ubezpieczenia Zdrowie i Życie wynosi niespełna 2% wartości zwierzęcia. Jego zakres obejmuje śmierć konia w następstwie nieszczęśliwego wypadku np. podczas transportu, na padoku lub w stajni. Polisa także chroni nas na wypadek rabunku lub kradzieży. Bez względu na wybrany wariant składkę można opłacić jednorazowo lub 2 bądź w 4 ratach.
Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie dla konia można podać dane do przygotowania wszystkich wariantów ubezpieczenia danego konia i otrzymać bezpłatną, kompleksową wycenę. Proces po wypełnieniu danych trwa ok. minuty.
Tutaj znajduje się -> UBEZPIECZENIE KONIA KALKULATOR
W wielu krajach europejskich oraz w USA ubezpieczenia od kosztów poniesionych na operację konia od dawna cieszą się dużą popularnością. W Polsce, gdzie wciąż są traktowane jako nowość, nierzadko słyszy się, że to drogie polisy, które nie przyniosą wymiernych korzyści. Tymczasem ubezpieczenie konia „Operacje” dostępne jest w 3 wariantach, z czego najtańszy kosztuje jedynie 230 zł na rok. Płacąc tak niewiele, w razie pechowego zdarzenia, polisa pomoże w sfinansowaniu kosztownej operacji. Łączny limit wypłat dla wszystkich zdarzeń w rocznym okresie ubezpieczenia w zależności od wariantu wynosi od 25 000 do 50 000 zł. Plusem tego ubezpieczenia jest także to, że ochroną zostanie objęty każdy koń bez względu na wiek, wartość czy przeznaczenie. Istotne jest również to, że nie jesteśmy obciążani udziałem własnym w koszcie operacji, tylko cały koszt kwalifikuje się do odszkodowania.
Jak korzystnie zawrzeć ubezpieczenie dla konia?
Jeśli decydujesz się na ubezpieczenie dla konia powinieneś zakres dostosować do możliwych ryzyk i zagrożeń. Dzięki temu ochrona zostanie dopasowana do wartości oraz przeznaczenia konia. Ubezpieczenie konia sportowego biorącego udział w zawodach, w skokach przez przeszkody potrzebuje innego zakresu ochrony niż koń kupiony w celach rekreacyjnych. Dobór optymalnych wariantów, rozszerzeń i sum gwarancyjnych warto skonsultować z fachowcem specjalizującym się w ubezpieczeniach dla branży jeździeckiej. Po nabyciu konia lepiej długo nie zwlekać z uzyskaniem ubezpieczenia. Okres standardowej karencji kończy się po 10 dniach od jej zawarcia. Jeśli chodzi o operacje karencja jest 33 dniowa. Jeśli do 10 dni od wystawienia polisy koń, na przykład złamie nogę, odszkodowanie nie zostanie wypłacone.
Korzyścią skrojonej na miarę oferty będzie nie tylko odpowiednie zabezpieczenie konia i jego właściciela, ale również atrakcyjna cena ubezpieczenia. Na rabaty mogą też liczyć członkowie PZJ oraz PZHK jak również osoby ubezpieczające choćby dwa konie.
Gdzie ubezpieczyć konia ?
W przypadku wątpliwości, jaką polisę wybrać i co powinna zawierać, zapraszamy do KONTAKTU. W Lendy ubezpieczenia obsługują profesjonalni doradcy (sami posiadający konie), doskonale rozumieją potrzeby świata końskiego. Lendy ubezpiecza hodowców, jeźdźców rekreacyjnych i wyczynowych, właścicieli ośrodków oraz szkółek jeździeckich, instruktorów jazdy konnej, a także innych miłośników świata koni.
Wszystkich których interesują ubezpieczenia dla jeźdźców zapraszamy tutaj-> UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE
🐴➡️ UBEZPIECZENIE KONIA KALKULATOR ⬅️🐴
Zapraszamy do nas na Facebook i Instagram tam na bieżąco umieszczamy informacje ze świata końskiego.
Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy – adam@lendy.pl lub dzwonić pod numer 791 618 000
Tutaj znajdziesz –> Ośrodki Jeździeckie promujące Bezpieczne Jeździectwo
Dla miłośników psów polecamy stronę na której można znaleźć UBEZPIECZENIE PSA