Ubezpieczenie quada

Ubezpieczenie quada i motocykla, wszystko co chciałbyś wiedzieć. Z roku na rok rośnie popularność quadów i motocykli. Coraz częściej są kupowane nawet jako prezenty dla dzieci, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jakie są obowiązujące przepisy dotyczące tych pojazdów, oraz nie wszyscy zdają sobie sprawę jak istotne jest ubezpieczenie quadów i motocykli we wszystkich zakresach. Nie tylko obowiązkowe OC należy przy tym brać pod uwagę. 

Quad ubezpieczenie
Ubezpieczenie quada

Quad to taki sam pojazd mechaniczny jak samochód i żeby nim jeździć, trzeba mieć uprawnienia. Sam pojazd należy zarejestrować i wykupić obowiązkowe OC. Aby prowadzić quad, należy mieć ukończone 14 lat i prawo jazdy kategorii AM, B1 lub B – rodzaj wymaganego dokumentu zależy od masy (wielkości) tego pojazdu.

Można nimi jeździć po każdej drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, natomiast zabroniona jest jazda po autostradach i drogach ekspresowych. Quadami można się poruszać po lesie, ale tylko drogami publicznymi i oznaczonymi. Jazda poza nimi skończy się grzywną, nawet do 1 tys. zł. Nie wolno wjeżdżać na teren parku narodowego, jak również do parku krajobrazowego i na plaże.

Nieco inaczej wygląda kwestia poruszania się motocyklem trójkołowym. Warunki do tego typu rekreacji są dość proste:

  • kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B od minimum 3 lat
  • trójkołowy pojazd musi posiadać homologację L5e
  • homologacja L5e dla trójkołowych motocykli określa minimalną odległość pomiędzy kołami, konieczność oraz posiadania hamulca postojowego

Oznacza to również konieczność rejestracji pojazdu, a co za tym idzie, wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie quadów i motocykli to pierwsza rzecz nad jaką należy zastanowić się po zakupie, a nawet nieco wcześniej. Zachęcamy do świadomego i przemyślanego ubezpieczania, żeby wiedzieć czego możemy oczekiwać ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego, oraz jaki jest zakres naszego ubezpieczenia.

UBEZPIECZENIE QUADA – Zakres

Jeśli chodzi o ubezpieczenie quadów, bądź motocykli, to oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, warto również zastanowić się nad zawarciem pozostałych ryzyk komunikacyjnych – Auto Casco, NNW i Assistance. W każdym Towarzystwie Ubezpieczeń można ubezpieczyć kompleksowo pojazd na jednej polisie.

W ramach AC możemy te pojazdy ubezpieczyć w identycznym zakresie jak pojazd osobowy z uwzględnieniem np.:

– serwisowego wariantu likwidacji szkód 

– braku konsumpcji Sumy Ubezpieczenia

– brak udziału własnego

Istotnym ryzykiem przy użytkowaniu quadu lub motocykla jest ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz Assistance. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której konieczne byłoby np. pokrycie kosztów rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku podczas jazdy quadem.

W Compensa TU S.A. do obowiązkowego ubezpieczenia OC możemy zawrzeć dodatkową klauzulę „Powrót do zdrowia”. Klauzula ta skierowana jest dla dla osób, które chcą zapewnić sobie kompleksową i szybką opiekę ambulatoryjną po wypadku ubezpieczeniowym. Dostępna jest również właśnie dla quadów, motocykli i motorowerów.

– składka 40 zł/ pojazd/ rok

– limity (liczone na każdego ubezpieczonego oddzielnie) –  4 konsultacja u lekarzy specjalistów, pakiet 30 zabiegów rehabilitacyjnych, zabiegi ambulatoryjne, diagnostyczne i  w limicie 1.500 zł ( w tym również rezonans i tomografia), 10 konsultacji psychologicznych

Kolejnym ciekawym produktem w Compensa jest Pakiet Motocykle. To kompleksowy pakiet ubezpieczeń z szerokim zakresem ochrony. Obejmuje on ubezpieczenia:

  • odpowiedzialności cywilnej,
  • Auto Casco,
  • Następstw nieszczęśliwych wypadków
  • Assistance

W ramach ubezpieczenia AC istnieje możliwość rozszerzenia jego zakresu o atrakcyjne opcje dodatkowe, np. klauzulę akcesoriów motocyklowych z możliwą SU nawet do 10 tys. Zł. 

CENA 

Składki za ubezpieczenie OC quadów i motocykli rozpoczynają się już od ok. 200 zł, natomiast składka AC jest zależna od wartości pojazdu, który chcemy ubezpieczyć. 

Składka roczna za ryzyko Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oscyluje już od kilkudziesięciu złotych, zależna od wybranej Sumy Ubezpieczenia. 

Jeśli chciałbyś otrzymać wycenę, bądź propozycję polisy, zapraszamy tutaj —> KONTAKT

Znajdziesz nas na Facebooku —> TUTAJ

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template