Ubezpieczenie samochodu

UBEZPIECZNIE SAMOCHODU

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych, to oznacza, że chroni ono przed konsekwencjami szkód,  jakie wyrządzi się osobom trzecim. Polisa ta ma pokryć koszty zniszczonego mienia oraz ewentualne szkody osobiste. Przepisy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003r.  Obowiązkowemu ubezpieczeniu OC podlegają posiadacze zarejestrowanych w Polsce pojazdów samochodowych, motorowerów, pojazdów wolnobieżnych, ciągników rolniczych, ale także pojazdów historycznych oraz tych, które nie są jeszcze zarejestrowane  na terenie RP.

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczamy samochody w 19 Towarzystwach Ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie OC zawiera się przeważnie na okres 12 miesięcy, a po upływie tego terminu (w przypadku, gdy posiadacz pojazdu nie wypowie umowy) umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny okres. Zakres ubezpieczenia OC obejmuje oczywiście ochronę osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu lub poniosły straty materialne, w trakcie wypadku z udziałem pojazdu, który jest własnością osoby ubezpieczonej.

Informacje jakich potrzebujemy do zawarcia nowej umowy OC znaleźć można w dowodzie rejestracyjnych pojazdu, prawie jazdy, a także w poprzednich polisach ubezpieczeniowych. 

Dlaczego warto u nas wybrać umowę OC?

 • wszelkie formalności załatwimy szybko online
 • przypominamy o zbliżających się terminach płatności

Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy w zakresie ubezpieczenia i pomożemy wybrać najtańsze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spośród 19 Towarzystw Ubezpieczeniowych z którymi współpracujemy biuro@lendy.pl

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU – AC (AUTOCASCO)

Ubezpieczanie Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i chroni ono właściciela pojazdu. Pokrywa koszty napraw samochodu, który uległ uszkodzeniu w wyniku różnego rodzaju zdarzeń losowych: wypadku drogowego, zniszczenia w akcie wandalizmu, działania żywiołów. To ubezpieczenie gwarantuje nam także wypłatę odszkodowania w przypadku, gdyby pojazd został nam skradziony.

Zapewniamy:

 • indywidualną i najlepiej dobraną ofertę,
 • pomoc w każdym przypadku,
 • wybranie najbardziej optymalnej formy płatności.

Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia:

 • dowód rejestracyjny pojazdu, którego dotyczyć będzie umowa,
 • prawo jazdy

Podstawa prawna:

 • Kodeks Cywilny ustawa z dnia 23 kwietnia 1964r. (Dz.U. 1964 poz. 93, z późniejszymi zmianami)
 • Ustawa o działalności ubezpieczeniowej z dnia 22 maja 2003r. (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1151z późniejszymi zmianami).

Zapraszamy do kontaktu z konsultantem, który doradzi w zakresie ubezpieczenia i pomoże wybrać najtańsze AUTOCASCO spośród 19 Towarzystw Ubezpieczeniowych z którymi współpracujemy biuro@lendy.pl.

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU – ASSISTANCE

To wariant ubezpieczenia dedykowany kierowcom, którzy często przemieszczają się samochodem i oczekują większej ochrony. Ubezpieczenie to obejmuje:

 • holowanie pojazdu, który uległ uszkodzeniu w wyniku awarii lub podczas kolizji drogowej,
 • samochód zastępczy (w przypadku, gdy auto uległo wypadkowi, zostało ukradzione lub wymaga naprawy),
 • naprawę samochodu,
 • zakwaterowanie (do czasu, gdy samochód zostanie uruchomiony).

UBEZPIECZENIE SZYB

Czy wiesz, że to właśnie szyby samochodów najczęściej ulegają różnego typu uszkodzeniom? Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem, ponieważ koszt wymiany szyb nie jest małym wydatkiem w budżecie. Zapobiegliwi mówią, że należy być przygotowanym na wszystko. Na pewno ubezpieczenie szyb w samochodzie jest dobrym pomysłem.

Szyby mogą ulec uszkodzeniu nie tylko w czasie użytkowania samochodu, ale nawet wtedy, gdy wydaje się on bezpiecznie zaparkowany. Szkody powodują nie tylko zjawiska atmosferyczne, kamienie, czy żwir, na drodze, ale także  ludzie. Dzięki ubezpieczeniu wymiana szyb nie obciąży budżetu i zostanie wykonana szybko.

UBEZPIECZENIE NNW KIEROWCY

Każdy kierowca wie, że na drodze nie wszystko zależy od niego. Inni użytkowcy ruchu mają wielki wpływ na bezpieczeństwo. Rozsądnie jest myśleć także o tym, co może się wydarzyć i zabezpieczyć się przed nieodpowiedzialnością i zapominalstwem innych. Ubezpieczenie NNW Kierowcy to dobry pomysł nie tylko dla osób zapobiegliwych, ale dla każdego, kto ceni sobie bezpieczną przyszłość. Wypadki drogowe zwykle łączą się z uszczerbkiem na zdrowiu, a odzyskanie zdrowia jest nie tylko procesem powolnym, ale także kosztownym. Osoba, która wcześniej zadbała o ubezpieczenie może się skoncentrować tylko na powrocie do zdrowia, nie musi bowiem myśleć o kosztach leczenia, które pokrywa ubezpieczenie.  

UBEZPIECZENIE NNW POJAZDU

Jeśli często podróżujesz w towarzystwie, zadbaj także o bezpieczeństwo osób, które podróżują wraz z Tobą. Ubezpieczenie NNW chroni zdrowie i życie zarówno kierowcy samochodu jak i pasażerów. Choć przywykło się myśleć, że to ubezpieczenie dotyczy jedynie zdarzeń jakie miały miejsce w ruchu drogowym jest to nieścisłość. NNW obejmuje także wszelkie szkody poniesione przez kierowcę lub pasażerów, w czasie zatrzymania samochodu, wsiadania i wysiadania, a także w trakcie samodzielnych napraw pojazdu.

UBEZPIECZENIE RZECZY OSOBISTYCH

Ubezpieczenie rzeczy osobistych to ubezpieczenie, które obejmuje przedmioty osobiste pozostawione w pojeździe. Jeśli podróżujesz dużo, nie masz możliwości, by za każdym razem, gdy opuszczasz pojazd zabierać ze sobą rzeczy osobiste, na pewno warto rozważyć ten rodzaj ochrony, bowiem  zapewni Ci on odszkodowanie w przypadku kradzieży. 

Zapraszamy do kontaktu z Lendy, współpracujemy z 19 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, optymalizujemy koszty ubezpieczeń i dbamy o terminowość zawierania polis. Zapraszamy na naszą stronę —> Facebookową.

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template