fbpx

Ubezpieczenie jeździeckie

Ubezpieczenie jeździeckie
PZJ Ubezpieczenie jeździeckie NNW

Ubezpieczenie jeździeckie, czyli „NNW jazda konna” to ubezpieczenie, które chroni jeźdźca od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie jazdy konnej, ale nie tylko. Zawarcie takiego ubezpieczenia chroni ubezpieczonego od wielu innych zagrożeń także poza terenem stadniny, przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.  W takiej sytuacji oczywiście ubezpieczyciel pokrywa m.in. koszt leczenia, operacji, czy czasowej niezdolności do pracy. 

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE DLA DZIECI

Rekreacja do 18 roku życia –FORMULARZ ONLINE 

Wyczyn do 18 roku życia (ZAWODY PZJ)FORMULARZ ONLINE 

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE DLA DOROSŁYCH

Rekreacja 18+ – FORMULARZ ONLINE 

Wyczyn 18+ (ZAWODY PZJ)FORMULARZ ONLINE 

Ubezpieczenie jazda konna (NNW jeździeckie) oferowane przez Lendy to:

– wybór wersji rekreacyjnej lub wyczynowej dla jeźdźców biorących udział w zawodach (ubezpieczenie PZJ),

ubezpieczenie jeździeckie dla dziecka i dorosłego,

– ochrona ubezpieczeniowa działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny,

ubezpieczenie NNW jeździeckie online zawieramy zdalnie,

– wybór okresu ubezpieczenia – rok, do końca roku, lub na czas dokładnie określony,

ubezpieczenie NNW jeździeckie może być zawarte indywidualnie lub grupowo dla uczestników obozu, szkółki jeździeckiej, półkolonii lub innej grupowe aktywności jeździeckiej

– wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego (oferujemy NNW Generali, Ergo Hestia ubezpieczenie jeździeckie, ubezpieczenie jeździeckie PZU, oraz Warta, Alianz i każde inne większe Towarzystwo w Polsce)

Ubezpieczenie jeździeckie

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA –  wyczynowe, zawody jeździeckie

W ubezpieczeniu „NNW jazda konna” mamy wiele możliwości rozszerzenia ochrony. Jednym z tych, których jeździec potrzebuje najczęściej jest oczywiście rozszerzenie o wyczynowe uprawianie sportu. Z pewnością rozszerzenie takie jest kluczowe dla jeźdźców wyczynowych. Umożliwia ono start w zawodach, ale również w egzaminach na brązową odznakę (BOJ) i srebrną odznakę (SOJ). Co ważne ubezpieczenie jest honorowane przez Polski Związek Jeździecki. Należy pamiętać, że PZJ ubezpieczenie online NNW wyczynowe uznaje za obowiązkowe dla każdego jeźdźca startującego w zawodach i powinno być ważne do końca danego roku kalendarzowego. Jest ono konieczne również dla jeźdźca, który regularnie jeździ konno.

Jeśli należymy do klubu jeździeckiego i jeździmy konno co najmniej dwa razy w tygodniu to Towarzystwo z całą pewnością uzna naszą jazdę za wyczynową. W takim wypadku bez odpowiedniego rozszerzenia ochrony, należy się liczyć z tym, że odpowiedzialność Towarzystwa będzie wyłączona z podstawowego zakresu ubezpieczenia.

FORMULARZE DO PRZYGOTOWANIA POLISY NNW JEŹDZIEC WYCZYNOWY

Ubezpieczenie dziecka jazda konna wyczynowa jest tutaj -> FORMULARZ.

PZJ Ubezpieczenie online jeździeckie wyczynowe dla dorosłego można uzyskać przez ten FORMULARZ

Korzystnymi rozwiązaniami na rynku, które rekomendujemy, w zależności od potrzeb klientów są: ubezpieczenie NNW jazda konna Generali, dawniej Concordia, ubezpieczenie jeździeckie w Compensa, oraz ubezpieczenie NNW w PZU. Główną zaletą ubezpieczenia Generali jest to, że w wariancie rekreacyjnym nie zawiera wykluczeń, oraz nie wymaga rozszerzeń przy jeździe konnej (nie zawiera dopłat z tytułu sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych itd.) Jednym słowem w Generali sport amatorski jest zawarty w NNW indywidualnym i nie zwiększa sumy składki. Propozycjami pozostałych Towarzystw również dysponujemy i również ofertę tych Towarzystw możemy przygotować, ponieważ współpracujemy ze wszystkimi większymi towarzystwami w Polsce.

Ubezpieczenie NNW jazda konna

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA – rekreacja

Należy pamiętać, że Ubezpieczenie jeździeckie rekreacyjne kierujemy przede wszystkim do osób które amatorsko uprawiają jeździectwo.  Ubezpieczenie NNW jazda konna rekreacyjne nie może być łączone z:

  • czerpaniem  dochodu,
  • przynależnością do klubu sportowego,
  • treningami sportowymi, oraz
  • udziałem w zawodach (chyba że są to zawody amatorskie).

Najczęściej do grupy jeźdźców rekreacyjnych można zakwalifikować dzieci (polisa – ubezpieczenie dziecka jazda konna) zaczynające swoją przygodę z jeździectwem. Również jeździectwo rekreacyjne uprawiają osoby które np. od czasu do czasu odwiedzają pobliską stadninę, żeby podszkolić swoje umiejętności jeździeckie. Wraz z rozwojem umiejętności i zwiększaniem aktywności jeździeckiej o częstotliwość treningów, przynależność klubową, starty w zawodach powinniśmy rozważyć decyzję o wykupieniu ubezpieczenia jeździeckiego wyczynowego.

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE – WARIANTY

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się z wariantami ubezpieczeń NNW jeździeckie zapraszamy poniżej do odpowiednich formularzy. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego wariantu wystarczy podać wymagane dane i zaakceptować treść. Formularz dotrze do nas online, a polisę przesyłamy najczęściej tego samego dnia drogą mailową. Należy pamiętać, że ubezpieczenie będzie aktywne następnego dnia od wystawienia polisy co jest istotne dla osób startujących w zawodach. 

  UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA DO 18” <–

 

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA DOROSŁEGO 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA OSOBY DOROSŁEJ <–

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA WYCZYNOWA

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

ubezpieczenie PZJ na zawody

 –> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA DO 18” <–

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DOROSŁEGO 

ubezpieczenie PZJ na zawody

–> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA OSOBY DOROSŁEJ <–

—> Ogólne Warunki Ubezpieczenia OWU <—

—>Tabela uszczerbków<—

GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE 

Ubezpieczenia grupowe NNW dla jeźdźców przygotowujemy oczywiście pod konkretne zamówienie i jest ono niemal „szyte na miarę”. Oferujemy do wyboru odpowiednie sumy ubezpieczenia, składki, oraz odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (ubezpieczenie jeździeckie Hestia, Warta, PZU, Generali Agro – dawniej Concordia) i oczywiście dowolne okresy ubezpieczenia. Zapewniamy ubezpieczenie grupowe NNW dla jeźdźców na obozach, koloniach, półkoloniach, na zajęciach w szkółkach jeździeckich i na wszelkich innych zajęciach grupowych. Więcej na temat tego ubezpieczenia można przeczytać tutaj – GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE

—>Ogólne Warunki Ubezpieczenie OWU<—

—>Tabela Uszczerbków<—

ZGŁASZANIE SZKÓD

Inne dedykowane „końskie” ubezpieczenia w Lendy dla:

UBEZPIECZENIE KONIA

OC WŁAŚCICIELA KONIA

UBEZPIECZENIE INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ OC, NNW

UBEZPIECZENIE HIPOTERAPEUTY

OC TECHNIKA WETERYNARII + NNW

OC DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO OC

WŁAŚCICIELA OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO OC, MAJĄTEK

SZKÓŁKI JEŹDZIECKIEJ OC, MAJĄTEK

WŁAŚCICIELA OŚRODKA AGROTURYSTYCZNEGO OC, MAJĄTEK, OBOWIĄZKOWE ROLNICZE

ORAGANIZATORA ZAWODÓW OC

UBEZPIECZENIE SPORTOWE – NNW SPORT (inne sporty)

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template