fbpx

Ubezpieczenie jeździeckie

Ubezpieczenie jeździeckie, czyli „NNW jazda konna” to ubezpieczenie, które chroni jeźdźca od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie jazdy konnej, ale nie tylko. Zawarcie takiego ubezpieczenia chroni ubezpieczonego od wielu innych zagrożeń także poza terenem stadniny, przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.  W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokrywa m.in. koszt leczenia, operacji, czy czasowej niezdolności do pracy. 

Ubezpieczenie jazda konna (NNW) oferowane przez Lendy to:

– wybór wersji rekreacyjnej lub wyczynowej dla jeźdźców biorących udział w zawodach (ubezpieczenie PZJ),

– ubezpieczenie jeździeckie dla dziecka i dorosłego,

– ochrona ubezpieczeniowa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny,

– ubezpieczenie NNW jeździeckie online,

– wybór okresu ubezpieczenia – rok, do końca roku, lub na czas dokładnie określony,

– zniżka 15% dla jeźdźców posiadających w Generali ubezpieczenie konia

– ubezpieczenie NNW jazda konna może być zawarte indywidualnie lub grupowo dla uczestników obozu, szkółki jeździeckiej, półkolonii lub innej grupowe aktywności jeździeckiej

– wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego (oferujemy NNW Generali – Concordia, Ergo Hestia ubezpieczenie jeździeckie, ubezpieczenie jeździeckie PZU, oraz Warta, Alianz i każde inne większe Towarzystwo w Polsce)

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA –  wyczynowe, zawody jeździeckie

W ubezpieczeniu „NNW jazda konna” mamy wiele możliwości rozszerzenia ochrony. Jednym z tych, których jeździec potrzebuje najczęściej jest rozszerzenie o wyczynowe uprawianie sportu. Z pewnością rozszerzenie takie jest kluczowe dla jeźdźców wyczynowych. Umożliwia ono start w zawodach, ale również w egzaminach na brązową odznakę (BOJ) i srebrną odznakę (SOJ). Co ważne ubezpieczenie jest honorowane przez Polski Związek Jeździecki. Należy pamiętać, że PZJ ubezpieczenie NNW wyczynowe uznaje za obowiązkowe dla każdego jeźdźca startującego w zawodach w 2022 roku. Jest ono konieczne również dla jeźdźca, który spełnia co najmniej dwa z poniższych warunków:

  • trenuje przynajmniej dwa razy w tygodniu,
  • czerpie dochód z uprawiania sportu,
  • uczestniczy w zawodach organizowanych przez związek sportowy,
  • należy do klubu (z wyłączeniem organizacji zrzeszających amatorów i miłośników sportu).

Co ważne, jeśli należymy do klubu jeździeckiego i jeździmy konno co najmniej dwa razy w tygodniu to Towarzystwo z całą pewnością uzna naszą jazdę za wyczynową. W takim wypadku bez odpowiedniego rozszerzenia ochrony, odpowiedzialność Towarzystwa będzie wyłączona z podstawowego zakresu ubezpieczenia. 

Aby ubezpieczyć dziecko jeżdżące wyczynowo należy wypełnić ten FORMULARZ.

Ubezpieczenie jeździeckie wyczynowe dla dorosłego można uzyskać przez ten FORMULARZ

Jednym z korzystniejszych rozwiązań na rynku jest ubezpieczenie NNW jazda konna Generali (Generali Agro), dawniej Concordia . Główną zaletą tego ubezpieczenia jest to, że w wariancie rekreacyjnym nie zawiera wykluczeń, oraz nie wymaga rozszerzeń przy jeździe konnej (nie zawiera dopłat z tytułu sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych itd.) Jednym słowem w Generali Agro sport amatorski jest zawarty w NNW indywidualnym i nie zwiększa sumy składki. Oczywiście NNW jeździeckie występuje również w ofercie innych towarzystw takich jak np. Warta, czy Hestia. Propozycjami tych Towarzystw również dysponujemy i również ofertę tych Towarzystw możemy przygotować, ponieważ współpracujemy ze wszystkimi większymi towarzystwami w Polsce.

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA – rekreacja

Ubezpieczenie jeździeckie rekreacyjne kierujemy do osób które amatorsko uprawiają jeździectwo.  W ubezpieczeniu rekreacyjnym tej formy aktywności fizycznej nie można łączyć z czerpaniem  dochodu, przynależnością do klubu sportowego, treningami sportowymi, oraz udziałem w zawodach (chyba że są to zawody amatorskie). Najczęściej do grupy jeźdźców rekreacyjnych można zakwalifikować dzieci zaczynające swoją przygodę z jeździectwem, jak również osoby, które np. od czasu do czasu odwiedzają pobliską stadninę, żeby podszkolić swoje umiejętności jeździeckie. Wraz z rozwojem umiejętności i zwiększaniem aktywności jeździeckiej o częstotliwość treningów, przynależność klubową, starty w zawodach powinniśmy rozważyć decyzję o wykupieniu ubezpieczenia jeździeckiego wyczynowego.

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE – WARIANTY

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się z wariantami ubezpieczeń NNW jeździeckiego zapraszamy poniżej do odpowiednich formularzy. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego wariantu wystarczy podać wymagane dane i zaakceptować treść. Formularz dotrze do nas online, a polisę przesyłamy najczęściej tego samego dnia drogą mailową. Należy pamiętać, że ubezpieczenie będzie aktywne następnego dnia od wystawienia polisy co jest istotne dla osób startujących w zawodach. 

  UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA 

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA DO 18” <–

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DOROSŁEGO 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA OSOBY DOROSŁEJ” <–

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA WYCZYNOWA

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

ubezpieczenie PZJ na zawody

 –> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA DO 18” <–

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DOROSŁEGO 

ubezpieczenie PZJ na zawody

–> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA OSOBY DOROSŁEJ” <–

—> Ogólne Warunki Ubezpieczenia OWU <—

—>Tabela uszczerbków<—

GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE 

Ubezpieczenia grupowe NNW dla jeźdźców przygotowujemy pod konkretne zamówienie i jest ono niemal „szyte na miarę”. Oferujemy do wyboru odpowiednie sumy ubezpieczenia, stawki, oraz odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (m.in. Hestia, Warta, PZU, Generali Agro – dawniej Concordia). Zapewniamy ubezpieczenie grupowe NNW dla jeźdźców na obozach, koloniach, półkoloniach, na zajęciach w szkółkach jeździeckich i wszelkich innych zajęciach grupowych. Więcej na temat tego ubezpieczenia można przeczytać tutaj – GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE

—>Ogólne Warunki Ubezpieczenie OWU<—

—>Tabela Uszczerbków<—

ZGŁASZANIE SZKÓD
Inne dedykowane „końskie” ubezpieczenia w Lendy dla:

UBEZPIECZENIE KONIA

OC WŁAŚCICIELA KONIA

UBEZPIECZENIE INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ OC, NNW

UBEZPIECZENIE HIPOTERAPEUTY

OC TECHNIKA WETERYNARII + NNW

OC DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO OC

WŁAŚCICIELA OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO OC, MAJĄTEK

SZKÓŁKI JEŹDZIECKIEJ OC, MAJĄTEK

WŁAŚCICIELA OŚRODKA AGROTURYSTYCZNEGO OC, MAJĄTEK, OBOWIĄZKOWE ROLNICZE

ORAGANIZATORA ZAWODÓW OC

UBEZPIECZENIE SPORTOWE – NNW SPORT (inne sporty)

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template