UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE

Ubezpieczenie jazda konna

Ubezpieczenie jeździeckie, czyli „NNW jazda konna” to ubezpieczenie, które chroni jeźdźca od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie jazdy konnej, ale nie tylko. Zawarcie takiego ubezpieczenia chroni ubezpieczonego od wielu innych zagrożeń także poza terenem stadniny, przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.  W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokrywa m.in. koszt leczenia, operacji, czy czasowej niezdolności do pracy. 

Ubezpieczenie jazda konna (NNW) oferowane przez Lendy to:

–  wybór wersji rekreacyjnej lub wyczynowej dla jeźdźców biorących udział w zawodach (ubezpieczenie PZJ),

– ochrona ubezpieczeniowa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny,

– zawarcie ubezpieczenia NNW online,

– wybór okresu ubezpieczenia – rok, do końca roku, lub na czas dokładnie określony,

– ubezpieczenie NNW jazda konna może być zawarte indywidualnie lub grupowo dla uczestników obozu, szkółki jeździeckiej, półkolonii lub innej grupowe aktywności jeździeckiej

– wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego (oferujemy NNW Concordia, Hestia, PZU, Warta, Alianz i każde inne większe Towarzystwo w Polsce)

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA –  wyczynowe, zawody jeździeckie

W ubezpieczeniu „NNW jazda konna” mamy wiele możliwości rozszerzenia ochrony. Jednym z tych, których jeździec potrzebuje najczęściej jest rozszerzenie o wyczynowe uprawianie sportu. Z pewnością rozszerzenie takie jest kluczowe dla jeźdźców wyczynowych. Umożliwia ono start w zawodach, ale również w egzaminach na brązową odznakę (BOJ) i srebrną odznakę (SOJ). Co ważne ubezpieczenie jest honorowane przez Polski Związek Jeździecki. Należy pamiętać, że PZJ ubezpieczenie NNW wyczynowe uznaje za obowiązkowe dla każdego jeźdźca startującego w zawodach. Jest ono konieczne również dla jeźdźca, który spełnia co najmniej dwa z poniższych warunków:

  • trenuje przynajmniej dwa razy w tygodniu,
  • czerpie dochód z uprawiania sportu,
  • uczestniczy w zawodach organizowanych przez związek sportowy,
  • należy do klubu (z wyłączeniem organizacji zrzeszających amatorów i miłośników sportu).

Co ważne, jeśli należymy do klubu jeździeckiego i jeździmy konno co najmniej dwa razy w tygodniu to Towarzystwo z całą pewnością uzna naszą jazdę za wyczynową. W takim wypadku bez odpowiedniego rozszerzenia ochrony, odpowiedzialność Towarzystwa będzie wyłączona z podstawowego zakresu ubezpieczenia. 

Jednym z korzystniejszych rozwiązań na rynku jest ubezpieczenie NNW jazda konna Concordii – Generali (Generali Agro). Główną zaletą tego ubezpieczenia jest to, że w wariancie rekreacyjnym nie zawiera wykluczeń, oraz nie wymaga rozszerzeń przy jeździe konnej (nie zawiera dopłat z tytułu sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych itd.) Jednym słowem w Generali Agro sport amatorski jest zawarty w NNW indywidualnym i nie zwiększa stawki. Oczywiście NNW jeździeckie występuje również w ofercie innych towarzystw takich jak np. Warta, czy Hestia. Propozycjami tych Towarzystw również dysponujemy,  ponieważ współpracujemy ze wszystkimi większymi towarzystwami w Polsce.

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA – rekreacja

Ubezpieczenie jeździeckie rekreacyjne kierujemy do osób które amatorsko uprawiają jeździectwo.  W ubezpieczeniu rekreacyjnym tej forma aktywności fizycznej nie mona łączyć z czerpaniem  dochodu, przynależnością do klubu sportowego, treningami sportowymi, oraz udziałem w zawodach (chyba że są to zawody amatorskie). Najczęściej do grupy jeźdźców rekreacyjnych można zakwalifikować dzieci zaczynające swoją przygodę z jeździectwem, jak również osoby, które np. od czasu do czasu odwiedzają pobliską stadninę, żeby podszkolić swoje umiejętności jeździeckie. Wraz z rozwojem umiejętności i zwiększaniem aktywności jeździeckiej o częstotliwość treningów, przynależność klubową, starty w zawodach powinniśmy rozważyć decyzję o wykupieniu ubezpieczenia jeździeckiego wyczynowego.

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE – WARIANTY

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się z wariantami ubezpieczeń NNW jeździeckiego zapraszamy poniżej do odpowiednich formularzy. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego wariantu wystarczy podać wymagane dane i zaakceptować treść. Formularz dotrze do nas online, a polisę przesyłamy najczęściej tego samego dnia drogą mailową. Należy pamiętać, że ubezpieczenie będzie aktywne następnego dnia od wystawienia polisy co jest istotne dla osób startujących w zawodach.. 

  UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA  do 18 roku życia jest w —>  FORMULARZU ONLINE „REKREACJA DO 18”

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA  osoby dorosłej jest w —> FORMULARZU ONLINE „REKREACJA OSOBY DOROSŁEJ”

 

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA WYCZYNOWA,

(uprawnia do udziału w zawodach PZJ) 

 WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA, do 18 roku życia jest w —> FORMULARZU ONLINE „WYCZYN DO 18”

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA, osoby dorosłej jest w FORMULARZU ONLINE „WYCZYN OSOBY DOROSŁEJ”  

—> Ogólne Warunki Ubezpieczenia OWU <—

—>Tabela uszczerbków<—

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE GRUPOWE

Ubezpieczenia grupowe NNW przygotowujemy pod konkretne zamówienie i jest ono niemal „szyte na miarę”. Oferujemy do wyboru odpowiednie sumy ubezpieczenia, stawki, oraz odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (m.in. Hestia, Warta, PZU, Concordia, Generali Agro). Zapewniamy ubezpieczenie grupowe NNW dla jeźdźców na obozach, koloniach, półkoloniach, na zajęciach w szkółkach jeździeckich i wszelkich innych zajęciach grupowych. 

—>Ogólne Warunki Ubezpieczenie OWU<—

—>Tabela Uszczerbków<—

Inne dedykowane „końskie” ubezpieczenia w Lendy dla:

KONIA – OPERACJE, ZDROWIE I ŻYCIE

POSIADACZA KONIA OC

INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ OC, NNW

HIPOTERAPEUTY OC, NNW

TECHNIKA WETERYNARII OC, NNW

PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO OC

WŁAŚCICIELA OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO OC, MAJĄTEK

SZKÓŁKI JEŹDZIECKIEJ OC, MAJĄTEK

WŁAŚCICIELA OŚRODKA AGROTURYSTYCZNEGO OC, MAJĄTEK, OBOWIĄZKOWE ROLNICZE

ORAGANIZATORA ZAWODÓW OC

POSIADACZA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ OC

UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry