fbpx

Ubezpieczenie jeździeckie

Ubezpieczenie jeździeckie, czyli „NNW jazda konna” to polisa, która chroni jeźdźca od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wypadki te mogły powstać w trakcie jazdy konnej, ale nie tylko. Zawarcie takiego ubezpieczenia chroni ubezpieczonego od wielu innych zagrożeń, także poza terenem stadniny. Ubezpieczenie NNW jazda konna chroni ubezpieczonego przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu, oczywiście nie tylko na terenie stajni. W przypadku tego ubezpieczenia ubezpieczyciel pokrywa m.in. koszt leczenia, operacji, czy czasowej niezdolności do pracy i nauki. 

Ubezpieczenie jeździeckie
PZJ Ubezpieczenie jeździeckie NNW

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE DLA DZIECI

Rekreacja do 18 roku życia –FORMULARZ ONLINE 

Wyczyn do 18 roku życia (PZJ Ubezpieczenie)FORMULARZ ONLINE 

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE DLA DOROSŁYCH

Rekreacja 18+ – FORMULARZ ONLINE 

Wyczyn 18+ (PZJ Ubezpieczenie)FORMULARZ ONLINE 

Ubezpieczenie jazda konna (NNW jeździeckie) oferowane przez Lendy to:

– wybór wersji rekreacyjnej lub wyczynowej dla jeźdźców biorących udział w zawodach (ubezpieczenie PZJ),

ubezpieczenie jeździeckie dla dziecka i dorosłego,

– ochrona ubezpieczeniowa działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny,

ubezpieczenie NNW jeździeckie online zawieramy zdalnie,

– wybór okresu ubezpieczenia – rok, do końca roku, lub na czas dokładnie określony,

ubezpieczenie NNW jeździeckie możemy zawrzeć indywidualnie jak również grupowo dla uczestników obozu, szkółki jeździeckiej, półkolonii lub innej grupowe aktywności jeździeckiej

– wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego (oferujemy NNW Generali, ubezpieczenie jeździeckie Hestia , ubezpieczenie jeździeckie PZU, oraz Warta, Alianz i każde inne większe Towarzystwa w Polsce)

Ubezpieczenie jeździeckie

NNW JAZDA KONNA –  wyczynowe, ubezpieczenie PZJ

W ubezpieczeniu „NNW jazda konna” mamy oczywiście wiele możliwości rozszerzenia ochrony. Jednym z tych, których jeździec potrzebuje najczęściej jest oczywiście rozszerzenie o wyczynowe uprawianie sportu. Z pewnością rozszerzenie takie jest kluczowe dla jeźdźców wyczynowych. Umożliwia ono start w zawodach, ale również w egzaminach na brązową odznakę (BOJ) i srebrną odznakę (SOJ). Co ważne, ubezpieczenie jest honorowane przez Polski Związek Jeździecki. Należy pamiętać, że PZJ ubezpieczenie online NNW wyczynowe uznaje za obowiązkowe dla każdego jeźdźca startującego w zawodach. Powinno ono być ważne co najmniej do końca danego roku kalendarzowego. Jest ono konieczne również dla jeźdźca, który regularnie jeździ konno.

Jeśli należymy do klubu jeździeckiego i jeździmy konno co najmniej dwa razy w tygodniu to Towarzystwo z całą pewnością uzna naszą jazdę za wyczynową. W takim wypadku bez odpowiedniego rozszerzenia ochrony, należy się liczyć z tym, że odpowiedzialność Towarzystwa będzie wyłączona z podstawowego zakresu ubezpieczenia.

FORMULARZE DO PRZYGOTOWANIA POLISY NNW JEŹDZIEC WYCZYNOWY

Ubezpieczenie dziecka jazda konna wyczynowa jest tutaj -> FORMULARZ.

PZJ Ubezpieczenie online wyczynowe dla dorosłego można uzyskać przez ten FORMULARZ

Korzystnymi rozwiązaniami na rynku, które oczywiście rekomendujemy, w zależności od potrzeb klientów są: ubezpieczenie NNW jazda konna Generali, dawniej Concordia. Na rynku również interesujące jest ubezpieczenie jeździeckie NNW Compensa, oraz ubezpieczenie jeździeckie PZU. Główną zaletą ubezpieczenia Generali jest to, że w wariancie rekreacyjnym nie zawiera wykluczeń, oraz również nie wymaga rozszerzeń przy jeździe konnej (nie zawiera dopłat z tytułu sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych itd.) Jednym słowem w Generali sport amatorski jest zawarty w NNW indywidualnym i nie zwiększa sumy składki. Propozycjami pozostałych Towarzystw również dysponujemy i również ofertę tych Towarzystw możemy przygotować, ponieważ współpracujemy ze wszystkimi większymi towarzystwami w Polsce.

Ubezpieczenie NNW jazda konna

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA – rekreacja

Należy pamiętać, że Ubezpieczenie jeździeckie rekreacyjne kierujemy przede wszystkim do osób które amatorsko uprawiają jeździectwo.  Ubezpieczenie NNW jazda konna rekreacyjne nie może być łączone z:

  • czerpaniem  dochodu,
  • przynależnością do klubu sportowego,
  • treningami sportowymi, oraz
  • udziałem w zawodach (chyba że są to zawody amatorskie).

Największą grupę jeźdźców rekreacyjnych stanowią oczywiście dzieci (polisa – ubezpieczenie dziecka jazda konna) zaczynające swoją przygodę z jeździectwem. Również jeździectwo rekreacyjne uprawiają osoby które np. od czasu do czasu odwiedzają pobliską stadninę, żeby podszkolić swoje umiejętności jeździeckie. Wraz z rozwojem umiejętności i zwiększaniem aktywności jeździeckiej o częstotliwość treningów, przynależność klubową, jak również o starty w zawodach powinniśmy rozważyć decyzję o wykupieniu ubezpieczenia jeździeckiego wyczynowego.

UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE – WARIANTY

Jeżeli chcielibyście Państwo zapoznać się z wariantami ubezpieczeń NNW jeździeckie zapraszamy poniżej do wyboru odpowiedniego formularza. W tym wypadku nie jest nam niezbędne ubezpieczenie PZJ. Po dokonaniu wyboru odpowiedniego wariantu, wystarczy tylko podać wymagane dane jeźdźca abyśmy mieli podstawę do wystawienia polisy jeździeckie. Formularz dotrze do nas oczywiście online, a polisę prześlemy tego samego dnia drogą mailową (chyba że zlecenie otrzymamy w nocy 🙂). Należy pamiętać, że „ubezpieczenie jazda konna” będzie aktywne od następnego dnia po wystawieniu polisy. Jest to szczególnie istotne dla osób w zawodach. 

  UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA

 REKREACYJNE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA DO 18” <–

 

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA REKREACYJNA DOROSŁEGO 

–> FORMULARZ ONLINE „JAZDA REKREACYJNA OSOBY DOROSŁEJ <–

UBEZPIECZENIE JAZDA KONNA WYCZYNOWA

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DO 18 ROKU ŻYCIA 

ubezpieczenie PZJ na zawody

 –> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA DO 18” <–

WYCZYNOWE UBEZPIECZENIE JEŹDŹCA DOROSŁEGO 

ubezpieczenie PZJ na zawody

–> FORMULARZU ONLINE „JAZDA WYCZYNOWA OSOBY DOROSŁEJ <–

—> Ogólne Warunki Ubezpieczenia OWU <—

—>Tabela uszczerbków<—

GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE 

Ubezpieczenia grupowe NNW dla jeźdźców przygotowujemy oczywiście pod konkretne zamówienie i jest ono niemal „szyte na miarę”. Oferujemy do wyboru odpowiednie sumy ubezpieczenia, składki, oraz odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Szczególnie interesujące jest Generali oraz ubezpieczenie jeździeckie Hestia, ubezpieczenie jeździeckie PZU. Możemy wybrać oczywiście dowolne okresy ubezpieczenia, liczbę ubezpieczonych, oraz ubezpieczenie imienne i bezimienne. Zapewniamy ubezpieczenie grupowe NNW dla jeźdźców na obozach, koloniach, półkoloniach, na zajęciach w szkółkach jeździeckich i oczywiście na wszelkich innych zajęciach grupowych. Więcej na temat ubezpieczenia grupowego dla jeźdźców możemy przeczytać tutaj – GRUPOWE UBEZPIECZENIE JEŹDZIECKIE

Z nami śpisz spokojnie...

Lendy sp. z o.o.

al. Lotników 1 02-668 Warszawa

NIP 521 38 99 228
KRS 0000845631
REGON 386305743

KONTAKT

Adam Sobierajski

KONTAKT

Piotr Śliwiński

Edit Template