UBEZPIECZENIE KONIAUbezpieczenie koni

Ubezpieczenie konia dostępne w naszej ofercie dedykujemy Państwu – aktualnym, bądź przyszłym posiadaczom koni. Zaproponowane rozwiązania staraliśmy się przygotować dla Was tak, żeby w miarę możliwości rynkowych i Państwa oczekiwań były ono „szyte na miarę”. Dlatego ofertę tworzymy dla Państwa korzystając z produktów różnych towarzystw –  Generali Agro – Concordia, Lloyds (MGZ Gama, Polish Prestige, Catlin), PZU, Hestia, InterRisk i innych. 

Ubezpieczenie koni w Lendy jest niezwykle proste. Dla tych z Państwa którzy chcieliby uzyskać dokładną informację ile kosztuje ubezpieczenie konia w Generali Agro – Concordii, bądź w Polish Prestige (Lloyd’s) przygotowaliśmy gotowy FORMULARZ. Ubezpieczanie konia online w Lendy jest wygodne i uproszczone do minimum. Po otrzymaniu danych z formularza wprowadzamy je do systemu Towarzystwa i po wygenerowaniu pełnej wyceny natychmiast przesyłamy ją na podaną skrzynkę email. Wtedy otrzymujecie Państwo informację ile kosztuje ubezpieczenie konia we wszystkich dostępnych dla niego wariantach. Po Państwa stronie pozostaje jedynie dokonanie wyboru optymalnego dla Was rozwiązania. Warto przy okazji wiedzieć, że ubezpieczenie koni do wartości 50 000 złotych nie wymaga żadnych dokumentów weterynaryjnych, bądź RTG. Dopiero od tej kwoty ubezpieczyciel będzie oczekiwał na odpowiednie zdjęcia rentgenowskie i ogólny weterynaryjny opis stanu zdrowia konia.

Poniżej umieszczamy informacje na temat wariantów i zakresu poszczególnych ubezpieczeń. Zacznijmy od najczęściej zadawanych pytań: 

 • ile kosztuje ubezpieczenia konia?
 • gdzie ubezpieczyć konia?
 • jaki jest zakres proponowanego ubezpieczenia koni i co obejmuje?
 • czy w ogóle warto ubezpieczać konia?

Proponujemy dwie formy ochrony ubezpieczeniowej dla koni. Jedna dotyczy Zdrowia i życia konia, druga obejmuje swoim zakresem koszty Operacji Konia. Ubezpieczeniem uzupełniającym jest ubezpieczenie OC posiadacza konia.

UBEZPIECZENIE KONIA 

„ZDROWIE I ŻYCIE„

Na wysokość stawki polisy Zdrowie i Życie ma wpływ wiek i wartości konia. Wartość zadeklarowana przez Państwa w polisie to maksymalna kwota wypłacanego odszkodowania. Możecie Państwo ubezpieczyć konia już po ukończeniu przez niego siódmego dnia życia, jeszcze bez posiadanego paszportu. Ubezpieczenie „Zdrowie i Życie” posiada trzy warianty: BASIC, STANDARD i PREMIUM. 

 BASIC

Basic to wariant podstawowy polisy na zdrowie i życie konia. To rozwiązanie jest głównie dedykowane właścicielom koni młodych. Z tego wariantu najczęściej korzystają właściciele koni, które nie osiągnęły jeszcze znacznej wartości ani nie mają zbyt wysokich umiejętności. 

Wariant ten obejmuje śmierć konia w wypadku, oraz jego kradzież, rabunek. Stawka takiego rocznego ubezpieczenia dla konia to ok. 1,5 do 2% jego wartości.  Dokładnego wyliczenia stawki będziemy mogli dokonać po wprowadzeniu danych do systemu Towarzystwa. Konia w tym wariancie możemy ubezpieczyć bez względu na wiek.

Co Państwu zapewni wariant BASIC? 

Wariant Basic jest ograniczony do sytuacji w której Państwa koń ulega wypadkowi. Może do niego dojść na padoku podczas treningu, bądź w transporcie, w przystosowanym do tego celu środku transportu. Jeśli w wyniku tego wypadku koń poniesie śmierć, lub zostanie uśpiony z konieczności wariant Basic odpowiednio nas zabezpiecza. Przy takim ubezpieczeniu, w takich okolicznościach możecie Państwo liczyć na otrzymanie odszkodowania w wysokości pełnej sumy ubezpieczenia. 

Ta polisa nie zawiera udziałów własnych, czyli zostanie Państwu wypłacone 100% wartości konia. Ubezpieczyciel, co ważne, już w tym wariancie bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież konia lub rabunek. Wariant ten możecie Państwo rozszerzyć o:

 • trwałą utratę zdatności użytkowej,
 • trwałą utratę zdatności rozpłodowej.

STANDARD

Wariant STANDARD zawiera te same gwarancje co BASIC jest jednak rozszerzony więcej wariantów nienaturalnej śmierci konia. Warianty śmierci konia w opcji Standard to śmierć w wyniku choroby, ciąży i porodu, operacji, kastracji lub uboju z wyżej wymienionych przyczyn. Ta polisy działa również w przypadku nie wybudzenia się konia z narkozy, a także w wypadku, gdy koń poniesie śmierć w wyniku powikłań pooperacyjnych. Wariant ten podobnie jak Basic nie obejmuje udziałów własnych właściciela i podobnie jak Basic można go rozszerzyć o utratę zdatności użytkowej w wypadku. Ubezpieczyciel wypłaca taką wartość konia, jaką umieścili Państwo umieścili na polisie. W tym wariancie możemy ubezpieczyć konia do 18 roku życia. 

Oczywiście w wersji STANDARD Towarzystwo również bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież lub rabunek konia. Wariant można rozszerzyć o trwałą utratę zdatności rozpłodowej, oraz o udział w kosztach operacji kolki.

PREMIUM

Wariant Premium zawiera wszystkie elementy ubezpieczenia dostępne w wariantach BASIC i STANDARD, ale jest rozszerzony o trwałą utratę zdatności użytkowej konia. Wariant ten dotyczy sytuacji gdy koń o wysokich umiejętnościach, w wyniku: wypadku, choroby, ciąży i porodu, operacji, lub kastracji, utraci zdolność użytkową. 

Również w tej opcji Generali bierze na siebie odpowiedzialność za kradzież lub rabunek. Ten wariant jest dostępny dla koni, które nie ukończyły 18 roku życia.Wariant możecie Państwo rozszerzyć o trwałą utratę zdatności rozpłodowej, oraz o udział w kosztach operacji kolki.

Warto wiedzieć, że we wszystkich wariantach macie Państwo możliwość zapłacenia za polisę jednorazowo, ewentualnie w dwóch, lub w czterech ratach. Możemy również pomóc przy skredytowaniu składki i rozbiciu opłat na raty miesięczne.

Staramy się szczegółowo opisywać warianty ubezpieczenia. Zależy nam abyście Państwo, jako właściciele koni w pełni świadomie dokonywali przemyślanego wyboru opcji ubezpieczenia. Przed decyzją o zakupu polisy powinniście Państwo brać pod uwagę wszelkie rodzaje ryzyka i różnego rodzaju zagrożenia.  Gdyby pojawiły się u Państwa wątpliwości, bądź coś byłoby niejasne służymy pomocą. Jeżeli jednak Państwo są zdecydowani na konkretne ubezpieczenie, zapraszamy do kontaktu, bądź prosimy o  FORMULARZA. Zapewniamy jednocześnie, że nie ociągamy się z odpowiedzią – [email protected] 

Ubezpieczenie zdrowia życia konia , od operacji i kradzieży.

UBEZPIECZENIE KONIA „OPERACJE”

Operacja konia właściciela konia zazwyczaj przeraża. Jednak jeżeli jesteście Państwo właścicielem konia, musicie się liczyć z takim ryzykiem. Biorąc pod uwagę takie zagrożenie, dobrze żebyście byli do niego odpowiednio przygotowani. W proponowanym przez nas ubezpieczeniu nie ma znaczenia wartość konia, jego przeznaczenie, a nawet jego wiek. Składki są roczne i dotyczą trzech wariantów: 220, 400 i 560 PLN. Powinniśmy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – operacja musi mieć miejsce w klinice weterynaryjnej, w pełnej narkozie. Nie otrzymamy odszkodowania, jeśli koń będzie operowany w stajni. W przypadku operacji kluczowe jest zachowanie zasad higieny i warunowk w jakich ma się odbyć operacja.

Jeśli jesteście Państwo ubezpieczeni, a koń ma objawy kolkowe, należy skupić się na zdrowiu konia. W takiej chwili zdrowie konia jest najważniejsze. Potwierdzeniem poniesionych przez Państwa kosztów jest faktura, bądź rachunek od weterynarza. 

Na co możemy liczyć w przypadku Ubezpieczenia konia w zakresie Operacje  

Jeśli chodzi o stawki i warianty polisy „Operacja konia”, to wyglądają one następująco:

 • 220 zł – maksymalna roczna suma ubezpieczenia wynosi 25 000 zł. Odszkodowanie za kolkę w tej opcji sięga 4 000 złotych,
 • 400 zł – maksymalna roczna suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł.  Jednorazowo, maksymalny zwrot kosztów operacji kolki to 8 000 złotych,
 • 560 zł – suma ubezpieczenia wynosi również 50 000 zł z tym, że jednorazowy zwrot kosztów operacji kolki to już 12 000 złotych.. 
Pokrycie kosztów operacji konia przez ubezpieczyciela

Jeśli ubezpieczacie Państwo konia z sumą ubezpieczenia 50 000 zł, a koszty operacji wynoszą 12 000 pozostaje Wam na kolejne operacje 38 000 (również na kolejną kolkę, gdyby się zdarzyła). Kwota ta zapewnia ochronę ubezpieczeniową przed ewentualnymi, kolejnymi kosztami operacji do końca roku ubezpieczeniowego.   

Podstawowe zalety ubezpieczenia konia:
 • na jednej polisie możecie Państwo zawrzeć ubezpieczenie Życia i Zdrowia konia, Operacje oraz OC posiadacza konia,
 • możecie Państwo ubezpieczyć konia już od 7 dnia jego życia,
 • ubezpieczający sam dokonuje wyboru kliniki weterynaryjnej,
 • koszty opieki pooperacyjnej w klinice weterynaryjnej, koszty leków i badań macie Państwo uwzględnione w ubezpieczeniu,
 • macie Państwo możliwość przedłużania umowy bez zmiany składki ubezpieczeniowej bez względu na wiek konia, 
 • możecie Państwo dokonywać płatności za polisę w 2 lub w 4 ratach, a nawet możemy wspomóc Państwa kredytowaniem składki i umożliwieniem płatności miesięcznych.

Zniżki przy ubezpieczeniu koni w Generali

Zniżki obowiązujące w ubezpieczeniach koni w Generali – Concordii:

 • od każdego kolejnego konia ubezpieczonego w Generali – Concordii – 5%
 • dla członków Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) – 5%
 • dla członków Polskiego Związku Hodowców Koni (PZHK) – 5%

Formularz do wyceny ubezpieczenia konia – FORMULARZ ONLINE

Tutaj znajduje się OWU czyli –> OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA konia, a tutaj jest KARTA PRODUKTU.

Zapraszamy do kontaktu z nami [email protected] lub tutaj –> Kontakt

Inne dedykowane „końskie” ubezpieczenia w Lendy dla:

JEŹDŹCÓW REKREACYJNYCH I WYCZYNOWYCH

POSIADACZA KONIA OC

INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ OC, NNW

HIPOTERAPEUTY OC NNW

TECHNIKA WETERYNARII OC, NNW

PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO OC

WŁAŚCICIELA OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO OC, MAJĄTEK

SZKÓŁKI JEŹDZIECKIEJ OC, MAJĄTEK

WŁAŚCICIELA OŚRODKA AGROTURYSTYCZNEGO OC, MAJĄTEK, OBOWIĄZKOWE ROLNICZE

ORAGANIZATORA ZAWODÓW OC

POSIADACZA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ OC

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku 

Zapraszamy również na nasz Instagram 

9 komentarzy do “Ubezpieczenie konia

 1. W odpowiedzi na Pana prośbę napisałem do Pana mail, ale nic od Pana nie dostałem, jeśli sprawa jest aktualna to proszę zadzwonić na nr 791 618 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry